LOONA DANCE
tanečná cesta Ženy

„Loona dance – tanec pre ženy, vznikol v roku 2011 osobnou tanečnou praxou. Na trhu mi chýbal tanec, ktorý by nebol len choreografický, technický či len zážitkový a ktorý by sa zaoberal zároveň ženskou tematikou.“

„Zo vzniknutých skúseností z oblasti zážitkového tanca a tanca klasického sa postupne skladal v tanečný koncept pre ženy, ktorý sa vzápätí stal obľúbeným tanečným večerom, inšpiráciou pre mnoho žien a veľmi rýchlo sa rozšíril. Vzhľadom k preplneným tanečným lekciám som sa rozhodla otvoriť školu s akreditovaným štúdiom u MŠMT pre ďalšie Lunárne tanečnice – nové lektorky s názvom LOONA DANCE ACADEMY, aby mohli ďalej šíriť tento tanec po ČR i SR a bol tak ľahšie dostupný viacerým ženám.“

Lucie Loona Kupcová – zakladateľka tanečného konceptu

Čo je „LOONA DANCE“?

Zážitkový tanečný koncept alebo ho tiež možno nazvať tancom maternice (lona), tiež je tancom Luny alebo aj chrámovým  tancom. Počas tancovania je kladený veľký dôraz koncentrácie na svoju panvu (náš alchymický kotol, grál), na maternicu (ženské centrum sily, tvorivosti, inštinktívnej intuície), na svoje pocity (kontakt so srdcom) a prítomnosť (byť vedomím v tele, nie v hlave).

Pomáhajú nám k tomu tanečné hry, jednoduché opakované pohyby – monopohyby, ktoré rozvíjajú pravú hemisféru, uvádzajú nás do relaxácie, pokoja, svojho stredu a smerujú nás k pozornosti do seba, svojho tela, k vnímaniu seba samej a svojich vnútorných pocitov, ktoré pri tanci prežívame. Tiež nás spája so svojím vnútorným vedením – intuíciou.

Je to meditácia tancom.

Týmto tanečným konceptom posilňujeme a zvedomujeme fyzickú rovinu – svaly, telo, energetickú rovinu – životná sila a uvoľňujeme či harmonizujeme rovinu emočnú – duševnú.

Rovina fyziologická:

Tancom aktivujeme / oživujeme a uvoľňujeme celú panvovú oblasť a panvové dno, dochádza k jemnej masáži a stimulácii ženských orgánov, spriechodňujeme prívod krvi, hormónov a voľný tok energie, prekrvujeme, zahrievame a okysličujeme vaječníky.

Spevňujeme svoje nohy, podporujeme cirkuláciu lymfy a celkovo žensky formujeme postavu. Špirálovité a iné pohyby panvovej oblasti zmierňujú bolesti bedier, bedrovej a krížovej oblasti.

Tento tanec zmierňuje a výrazne zlepšuje rôzne gynekologické ťažkosti, harmonizuje menštruačný cyklus. Môže byť veľmi účinnou prevenciou pred rakovinou ženských orgánov či skvelou doplňujúcou aktivitou pri klasickej liečbe.

Rovina energetická a emočná:

Celým tanečnom konceptom sa tiež prelína tanečná energetická vlna lunárneho / ženského cyklu, tj. panna, matka, čarodejka, vedma – kvality archetypov, ktoré má v sebe každá žena. Tento koncept je teda cyklický. Rozvíja tak vedome naše ženstvo, tj. možno ho prežiť vo všetkých jeho podobách – dynamike, vábení, jemnosti, hravosti, krehkosti, podpore, láske, zmyselnosti, vznešenosti, divokosti, sex- appeale, kreativite, sile, súcite aj spolupatričnosti.

LOONA DANCE uvoľňuje potlačené emócie a bloky z bunkovej pamäte do vedomia, aby mohli definitívne odísť a vďaka živej panvovej oblasti prináša radosť, silu, energiu, odvahu, vitalitu.

Uzemňuje, posilňuje 1. a 2. čakru, čo je nápomocné v prípade pocitov strachu.

Ak chceme rozvíjať svoje ženstvo, je potrebné začať od svojho základu – zdroja, a tým je práve maternica.

Maternica je:

zásadne prepojená s naším ženstvom, ženskými kvalitami
ženským energetickým a sexuálnym centrom – ovplyvňuje našu sexualitu, je zdrojom sily, tvorby, kreativity a je tzv. pecou tela
tzv. emocionálnou hubou – z pohľadu Tao a psychosomatiky maternica do seba absorbuje naše emócie, ktoré neboli vedome prežité a boli potlačené a ukladajú sa práve v našej maternici. Sú to emócie týkajúce sa predovšetkým tém ako je sexualita, všeobecné prijatie ženstva, materstvo, partnerské a rodinné vzťahy, traumatický pôrod.

Tieto nespracované emócie je potrebné z maternice uvoľniť, inak môžu po dlhšej dobe vyústiť do gynekologických ochorení ako sú časté zápaly, mykózy, cysty, myómy, infekcie, rakovina, a iné. alebo do menštruačných problémov.

Uvoľnenie týchto emócií nám navracia silu a život do našej maternice. Navracia nám vitalitu, radosť, tvorivosť, ženskosť. Je dôležité venovať svojej maternici pozornosť, pravidelne sa o ňu starať a očisťovať ju. Existujú rôzne techniky – napr. dychové, vizualizačné, telesné a energetické cvičenia, tanec a hlas.

Sprievodná hudba

Starostlivo a vedome zvolená hudba nám pomáha prirodzene sa uvoľniť v pohybe a pocítiť svoje ženské kvality.

Tancujeme v štýle Orientu, Afriky, Havaja, pravohemisférového tanca a iných tanečných pohybov s prvkami primitívnej expresie.

Používanie opakovaných jednoduchých pohybov panvou či iných mono pohybov rozvíja pravú hemisféru, upokojuje myseľ, vedie do relaxácie a koncentrácie na svoj stred. Pozornosť smeruje do tela, vnímania seba samej a svojich vnútorných pocitov.

Súčasťou sú aj tanečné konštelácie, tanečné rituály, šamanské tance, tanec zámeru, tanec polarít, živlov, tanečné meditácie.

Prepájame sa so sebou tiež skrze hlas, dych a vizualizáciu – meditáciu. Všetky tieto aktivity sú určené ženám bez rozdielu veku.

Zámerom LOONA DANCE je:

–  UVOĽNENIE ženy – jej tela (najmä maternice) a mysle
–  zvedomenie a rozkvet ženstva, ženských kvalít
–  oživenie pravej hemisféry, tvorivosti, intuície
–  rozvoj sebalásky v 3 pilieroch – sebavedomie, sebadôvera a sebaúcta
–  prebudenie energie a sily, ľahkosti a radosti zo života
–  pomoc dnešným ženám v uzdravení ich vedomých a nevedomých zranení.

Objavte v sebe
podstatu svojej
ženskosti

Ak máte záujem o moje služby alebo potrebujete konzultáciu, budem veľmi rada, ak ma budete kontaktovať.