LOONA DANCE – ženský tanečno-poznávací kruh

Nahrávam Udalosti

Miesto konania:

Samsára Yoga & Life Center
Hlavná 69
040 01 Košice

Termín:

11.02.2023

Čas stretnutia:

17.00 – 19.30 hod.


Pretancuj sa k Vedomej žene alebo cyklus pravidelných tanečno-poznávacích večerov

 • uvoľni a zregeneruj sa
 • spoznaj seba samu
 • oživ svoju jedinečnosť
 • napoj sa na vlastnú silu
 • otvor sa radosti a šťastiu
 • zharmonizuj svoje vzťahy


Otvor srdce sebe samej a prebuď sebalásku – sebavedomím, sebadôverou a sebaúctou. Začni najrýchlejšou formou sebapoznania – jednoduchým tancom panvy.

Milé ženy,

pozývam vás na komplexne zostavený cyklus tanečno-poznávacích večerov umožňujúci postupné spoznanie seba samej ako Ženy, spojenie sa so svojou ženskou časťou a jej zladenie s mužskou. Ide o oživenie kontaktu so svojím telom, uvoľnenie mysle, spojenie sa s dušou a zharmonizovanie všetkých svojich častí pre dosiahnutie zdravia, spokojnosti a životného šťastia.

Ucelený Tanečný cyklus Vedomej ženy trvá 5 mesiacov a pozostáva z 10 stretnutí v čase od februára do júna 2023.

Tvorí ho:

 • blok 5 tanečných večerov Loona dance
 • blok 5 tanečno-poznávacích večerov Ženskej cyklickosti,

  ktoré sa navzájom striedajú každé 2 týždne.

 

Tanečný cyklus Vedomej ženy je najlepšie absolvovať celý pre dosiahnutie vlastnej komplexnej skúsenosti a poznania navyše za výhodnejších finančných podmienok.

Je možné zvoliť si len jednu z jeho dvoch častí/blokov, prípadne iba jednotlivé podujatia na základe svojich možností a osobného výberu. V tom prípade je ale potrebné rátať s tým, že vám môžu uchádzať súvislosti a nadväznosti tém. Najmä ak ide o blok – Ženská cyklickosť, kde stretnutia na seba nadväzujú a ktorý z tohto dôvodu odporúčam absolvovať ako celok. Blok Loona dance večerov je prepojený iba jemne. Je to na vás.

V prípade vynechania určitého podujatia v rámci bloku zo zdravotných či iných vážnych dôvodov, je možné nahradiť si ho v ďalšom cykle plánovanom v druhom polroku september – január 2024.

OBSAH 1.bloku:

Tieto večery budú vychádzať z tanečného konceptu LOONA DANCE, ktorého autorkou je Lucie Loona Kupcová.

LOONA DANCE alebo tiež tanec maternice rozvíja zdravé ženské kvality.
Je akýmsi mono pohybom, skrze ktorým sa  prepojíme s maternicou skrze zvuk, spev, kresbu, vizualizáciu aj dych.

Program je určený ženám bez rozdielu veku, je zameraný komplexne na posilňovanie panvy a panvového dna. Nepredpokladá sa skúsenosť s tancom. Lekcie sú vhodné pre ženy v akomkoľvek veku aj začiatočníčky.

Tanec maternice a cviky môžu pri pravidelnom cvičení a tanci zmierniť až odstrániť:

• menštruačné bolesti, nepravidelnosť menštruácie, gynekologické ťažkosti
• problémy s počatím, v tehotenstve a pri pôrode
• bolesti bedrovej oblasti, bedrových kĺbov
• pomáha k intenzívnejšiemu prežívaniu pohlavného styku a zlepšeniu sexuálneho života

LOONA DANCE – tanečná meditácia pre ženy – je priamo zameraný na potreby a rozvoj ženskej časti v nás a zároveň na jej harmonické prepojenie s našou mužskou časťou.

Budeme tancovať v štýle Orientu a Afriky, Havaja, pravohemisférového tanca a iné. Dozvieme sa základné informácie o panvovom dne, o našej cyklickosti a premenlivosti, prepojíme sa s maternicou skrze zvuk, kresbu, vizualizáciu alebo dych.

Zameriame sa na našu najdôležitejšiu ženskú časť – oblasť našej panvy a bokov – oživíme si ju, precvičíme, rozhýbeme, s láskou sa s ňou skontaktujeme. Prispejeme tak k jej čisteniu, harmonizácii a liečeniu.

Pozornosť budeme venovať aj nášmu panvovému dnu, ktoré je neoddeliteľnou súčasťou ženy v nás, relaxačnej meditácii a jednoduchému vzájomnému ženskému zdieľaniu.

A prečo tanec?

Tanec je pre ženu jednou z činností, ktorá nás najrýchlejšie spája s tým, čo robí ženu ženou. Navyše je to veľmi príjemné.
Je to jednoduchý a nenásilný pohyb, pri ktorom sa spájame s naším telom, emóciami, upokojujeme myseľ a tieto naše tri dôležité časti harmonicky prepájame do jedného celku.
Vedie nás to k veľkému uvoľneniu a relaxu, k vnútornej radosti a pocitu šťastia a tiež k spojeniu sa so sebou a našou múdrosťou. Stávame sa šťastnejšími, spokojnejšími a sebavedomejšími ženami.

OBSAH 2.bloku:

Tanečno-poznávacie večery Ženskej cyklickosti sú zamerané na hlbšie spoznanie našej ženskej časti.

Prvým základným krokom, ktorým je na tejto ceste potrebné začať, je pochopenie a spojenie sa so ženskou mesačnou/lunárnou cyklickosťou (premenlivosťou). Je to súbor kvalít/vlastností zhrnutých do 4 archetypov – Panna, Matka, Čarodejka, Vedma, ktoré sa v priebehu mesiaca menia a opakujú podľa určitých zákonitostí.

Každý mesiac v nás postupne, obrazne povedané, ožívajú 4 ženy s rozdielnym fyzickým, psycho-emočným aj energetickým nastavením a my ich v sebe potrebujeme poznať a zladiť sa s nimi v každodennosti. Len tak žijeme a fungujeme v spojení sama so sebou, so svojimi pravidelne sa meniacimi silnými a slabými stránkami. Ak silné z nich v aktuálnom čase využívame a slabé s pochopením necháme byť, žijeme v spokojnosti a osobnom napredovaní. Ak ideme proti nim, ideme proti sebe – vzniká dysharmónia v nás aj okolo nás, stres a vyčerpanosť. Trvale to zasahuje do nášho zdravia, vzťahov, sebahodnoty, sebaúcty a sebadôvery. A na nich stojí sebaláska, no tu sa nemá o čo oprieť. Nepoznáme sa, sme odpojené od našej prirodzenosti a dennodenne sa snažíme fungovať a byť dokonca aj šťastné vo svete, v ktorom prevládajú a sú viac cenené mužské kvality.

Ženské archetypy – spojenie

Na stretnutiach bloku Ženskej cyklickosti sa postupne za použitia vedeného aj spontánneho tanca, pohybových cvičení, slovnej výuky, rituálov, rôznych vizualizačných, umeleckých techník, sebaskúmania, a i. spojíme s kvalitami archetypov v nás a naučíme sa ich prakticky využívať. Spojíme sa aj so živlami – Zem, Oheň, Voda, Vzduch, ktoré tieto archetypy v nás aj v prírode silne zastupujú.

Pochopíme širšie súvislosti medzi mesačnou, ročnou aj životnou cyklickosťou ženy, rytmov života aj prírody. Spoznáme dokonalú prepojenosť a silu bytia ženy – tzv. Bohyňu (ženskú tvár božstva).

Mužské archetypy – zladenie

Zároveň nanovo spoznáme aj mužskú časť v sebe – mužské archetypy. Ich kvality v sebe uznáme a oceníme. Nakoniec ich harmonicky prepojíme s tými ženskými, čo je nesmierne dôležité pre našu vyváženosť.

Tanečno-poznávacie večery Ženskej cyklickosti obsahovo rozvíjajú tanečné večery Loona dance, kde sa pri tanci o tieto archetypy opierame, ale kde nie je priestor, aby sme s nimi pracovali na širšej a hlbšej úrovni.

Predošlé tanečné skúsenosti nie sú potrebné! Pre ženu každého veku bez ohľadu na to, či má menštruačný cyklus alebo už nie!

So sebou si prineste: ľahké oblečenie na tanec a pohyb (dlhé šaty alebo sukňa je vítaná), ponožky (budeme naboso), šatku na oči, bedrovú šatku s peniažkami (iba ak máte svoju), fľašu s vodou. V prípade ďalšej potreby bude aktuálne doplnené mailom!

Máš v sebe múdrosť, ktorá sa vyvíjala milióny rokov.
Tanečníčka v tebe k nej má prístup a môže ťa po ceste viesť …

Rozpis termínov

11.2.2023: Loona dance
25.2.2023: Cyklickosť-Vedma/Zem
11.3.2023: Loona dance
25.3.2023: Cyklickosť-Panna/Oheň
15.4.2023: Loona dance
29.4.2023: Cyklickosť-Matka/Voda
13.5.2023: Loona dance
27.5.2023: Cyklickosť-Čarodejka/Vzduch
10.6.2023: Loona dance
24.6.2023: Cyklickosť-Integrácia kruhu

Čas podujatí: 17:00 – 19:30 hod.

Cena a registrácia

Samostatné podujatie: 23 € / 1 večer

Tanečný cyklus Vedomej ženy: 190 € /10 večerov
(možnosť platby na 2 splátky – 2 x po 95 € do 10.2. a 10.3.23)

1. blok – Tanečné večery Loona dance: 95 € / 5 večerov
2. blok – Tanečno-poznávacie večery Ženskej cyklickosti: 95 € / 5 večerov

Termín uzávierky prihlášok a úhrady bloku/podujatia:  10.2.2023

Vaše miesto je zarezervované po úhrade ceny podujatia na účet:
SK73 8330 0000 0023 0203 8863
Do správy pre príjemcu uveďte, prosím, svoje meno.

V prípade zrušenia účasti v deň konania podujatia, je platba nevratná. Platba za podujatie sa dá previesť v prípade zaistenia náhradníčky.

V prípade nejasností či potrebnej dohody píšte na: info@loonadance.sk

Detail aktuálneho podujatia
Kedy

11. 02. 2023
od 17:00 do 19:30 hod.

Kde

Samsára Yoga & Life Center
Hlavná 69, 040 01 Košice

Cena podujatia

23 €

Zabezpečte si svoje miesto a prihláste sa včas vyplnením Registračného formulára. Do predmetu správy dajte, prosím, názov podujatia alebo bloku.

Registrácia

  Teším sa na Vás,
  Jana Kečkéšová

  akreditovaná lektorka LOONA DANCE

  Podrobnosti

  Dátum:
  11 februára

  Organizátor

  Jana Kečkéšová
  Telefón:
  +421948939389
  Email:
  info@loonadance.sk
  View Organizátor Website

  Miesto udalosti

  Samsára Yoga & Life Center
  Hlavná 69
  Košice, Slovensko 04001 Slovenská republika
  + Google Map
  View Miesto udalosti Website