CZ SK EN

O mne

Volám sa Jana Kečkéšová a som šťastnou akreditovanou lektorkou Loona dance. Mottom mojej práce je „pretancuj sa k ženskosti“, čo je aj mojou životnou túžbou – byť ženská, nech moja ženskosť (to, čo robí ženu ženou) je viditeľná a citeľná a to nielen u mňa, ale aj u žien okolo mňa. Obsahom a cieľom mojej práce je preto znovuobjavovanie a prebúdzanie ženskosti, ženských kvalít u žien rovnako ako aj u mňa. Je to vždy vzájomné a pri mojej práci sa rovnako objavujem a rastiem s ostatnými ženami aj ja. A tanečný koncept Loona dance je k tomu tým najlepším „nástrojom“.

A aká bola moja púť až tu, kedy som sa stala akreditovanou lektorkou Loona dance? Bola krásna a skladala sa z viacerých ciest a cestičiek, ktoré všetky nakoniec, aj keď sa najprv zdalo, že ide každá inam, smerovali k jednému cieľu a každá jedna so sebou priniesla jednu z jeho dôležitých častí. Časové údaje sa mi tu vôbec nezdajú byť dôležité, ani ich presne neuvediem, dôležité sú tie cesty samotné.

Prvá moja cesta začínala už na základnej škole a pokračovala až do mojich dvadsiatich rokov, kedy som sa intenzívne, s veľkou láskou a zanietením venovala pódiovému a scénickému tancu v tanečnom súbore. Tanec bol odjakživa môj život, milovala som a milujem tancovať a dnes už viem, že mi bol zároveň aj veľkým bezpečným útočiskom pred mojími detskými bolesťami. Bol to môj krásny a bezpečný svet, v ktorom existoval iba rytmus hudby a pohyb môjho tela. A moja myseľ, telo aj srdce boli odrazu v harmónii a vnútornej radosti. Nič iné neexistovalo.

Nasledovali roky tanečnej odmlky a osobného hľadania sa. Dlhodobé zamestnanie v kancelárii v rôznych firmách s kariérnym aj finančným rastom, vydaj, materstvo, rozvod a bolestivé stavanie sa na vlastné nohy, dlhoročná samostatná výchova syna. Na tanec a to, čo mám rada, akosi neostával čas ... Všetky tieto udalosti v mojom živote tvoria mozaiku osobného, niekedy tvrdého prerodu, sú pokladom mojich skúseností, ktoré učia životnej múdrosti cez vlastné prežívanie. A toto sa pamätá, toto vám už nikto nevezme. S odstupom času je človek na seba aj hrdý a za to všetko vďačný a pošle preč pocity viny a zlyhania, lebo bez nich by nebol tu a práve tým, kým je.

Počas mojej životnej púte mi namiesto tanca pomáhali najprv knihy, neskôr aj semináre a transformačné workshopy, najmä v ČR. Hľadala som v nich odpovede na otázky, ktoré ma trápili - otázky spojené s hľadaním skutočnej pravdy o ľudskom šťastí, o mystériách života a božstve v nás. Doviedli ma nakoniec ku skúmaniu, ako to bolo s Ježišom a Máriou Magdalénou, má Boh iba „mužskú tvár“? Ako je to s mužským a ženským princípom - v nás, v prírode a v spoločnosti? A aká je skutočná podstata ženy a jej života? Kto je to ozajstná žena a ako sa s ňou vo mne spojiť? Ako žiť život šťastnej a spokojnej ženy? Ako byť ženskejšou?

Tu je chronologický zoznam cestičiek môjho osobného rastu:
Kurz Reiky I. a II. Stupeň – Ladislav Hodek
Silvová metóda – Eva Štarková
Tanec Luny I. a II. – Surya Cinzia Donnoli
Permakultúrny dizajn – Jaroslav Svoboda
Transformačný intenzívny dlhodobý seminár (prepis Limbického odtlačku)– Zuzana Hozhoni
ZnovuZrození ženy – Zuzana Hozhoni
Veľký kruh života  – Surya Cinzia Donnoli
Aktivácia svetelného tela Merkaba – Ivan Serina
Škola rozpomínání  Drunvala Melchizedeka – Gabriela Dušková
Spirituálna púť do Glastonbury (mystického Avalonu), UK – s Liliou Khousnoutdinovou a Mirkou Petrovičovou
Žena ve své síle I. (Kurandera) – Lucie Chvojková
Výcvik Kňažiek Starej Európy  –  Avalonské kňažky Lilia Khousnoutdinová a Katinka Soetens

Loona Dance Academy – akreditované štúdium – Lucie Kupcová

Moje veľké ďakujem patrí všetkým týmto lektorom a učiteľom, ktorí mi odovzdali to najlepšie zo seba a pomohli mi posunúť sa o krôčik ďalej. Najväčšími ženskými vzormi mi boli a sú najmä Surya Cinzia Donnoli, Zuzana Hozhoni, Katinka Soetens a Lucie Kupcová. Každá z týchto žien je jedinečná vo svojej ženskosti a má veľké dary, ktoré odovzdáva ďalším ženám. Vďaka za nich J

Naučila som sa od nich spontánnemu tancu, ženskej hĺbke ukrytej v dare našej mesačnej cykličnosti a aj v živloch, ktoré nás tvoria. Naučila som sa prežiť ich v sebe cez pohyb tela, jeho pocity a učiť sa z jeho zakódovanej múdrosti. Tiež som spoznala, čo je to ženská bezprostrednosť, čistota a nevinnosť nášho vnútorného dieťaťa, ženská prirodzená krása a príťažlivosť a až posvätná magickosť jej vyžarovania. Zakúsila som silu a hĺbku ženských rituálov, dávnu silu a veľkosť ženského Božstva, ktoré sa stále ukrýva v nás ženách. Uvidela som tvár Bohyne – mnohorakú, vo svetlých aj tmavých odtieňoch, v jej kladných aj záporných póloch. Pocítila som silu ženského kruhu, sesterstva a spolupatričnosti, jemnú a napriek tomu veľmi intenzívnu silu jednoduchých tanečných pohybov, krásu a magickosť ženských kruhových tancov. Objavila som svoju jedinečnosť tvorenia ukrytú v ženskom lone, maternici a kontakte s ňou. Našla som ženskosť v uvoľnení tela a mysle, v prijatí seba. Našla som silu ženy v sebeláske. A veľa iného ... :-)

Už dávno nepracujem v kancelárii a mojou prácou je teraz lektorovanie Loona dance večerov a celodenných workshopov. V koncepte Loona dance som sa celá našla, stal sa mojou životnou a pracovnou cestou a som jeho nadšenou fanúšičkou a propagátorkou už od chvíle, keď som sa o ňom prvý krát dopočula a „ochutnala ho“. Hľadala som niečo, čo bude spájať všetko to, čo som sa v živote naučila a našla som Loona dance. Som preto šťastná, že ho môžem ako jedna z prvých akreditovaných lektoriek prinášať ženám aj na Slovensko.

Okrem toho som už niekoľko rokov lektorkou ženských seminárov a ženských kruhov spojených s poznávaním sily a skutočnej podstaty ženy. Moja práca je zameraná na spoznanie darov našej ženskej premenlivosti cez pochopenie zákonitostí nášho menštruačného cyklu a tiež ich uplatnenie v bežnom živote.

Som autorkou projektu Žena v žene, v rámci ktorého organizujem ženské kruhy a workshopy s názvom 4 tváre ženy - premenlivosť ako náš dar, a iné. Pracujem pritom s tvorivými pohybovými cvičeniami, cvičeniami na obnovenie kontaktu s maternicou, panvovým dnom, spontánnym tancom, hlasom, relaxáciou, meditáciou a jednoduchými ženskými rituálmi. Tento projekt zahŕňa aj vedenie môjho e-shopu pre ženy www.zenavzene.sk

Tiež sprevádzam prírodnými ženskými skupinovými aj osobnými prechodovými rituálmi, ponúkam kontakt so ženskou spiritualitou.

Veľa žien mi už povedalo, že som ich inšpirovala – k zmene v postoji voči sebe. Ich život nabral iný smer, niečo si uvedomili, niečo je inak, ako bolo. A ja som za to vďačná! Toto je zmyslom mojej práce! Inšpirovať a ponúkať priestor k zážitku, uvedomeniu a zmene J

Stretnúť sa na Loona dance môžeme:
- Prešov, Poprad, Košice – pravidelné lekcie
- ostatné slovenské mestá – celodenný workshop podľa dopytu a po vzájomnej dohode