CZ SK EN

O Loona dance

Loona dance

tanečná meditácia pre ženy

(od 25.2.2015 je obchodnou registrovanou značkou na Úrade priemyselného vlastníctva v Prahe 6, Antonína Čermáka 2a)

Lucie Kupcová – zakladateľka tohto tanečného konceptu:

„Loona dance ® vznikol v roku 2011 osobnou tanečnou praxou. Tzv. na trhu mi chýbal tanec, ktorý by nebol len choreografický, technický či len zážitkový a ktorý by sa zaoberal zároveň ženskou tematikou. Zo vzniknutých skúseností z oblasti zážitkového tanca a tanca klasického sa postupne skladal v tanečný koncept pre ženy, ktorý sa vzápätí stal obľúbeným tanečným večerom, inšpiráciou pre mnoho žien a veľmi rýchlo sa rozšíril. Vzhľadom k preplneným tanečným lekciám som sa rozhodla otvoriť školu s akreditovaným štúdiom u MŠMT pre ďalšie Lunárne tanečnice - nové lektorky s názvom LOONA DANCE ACADEMY, aby mohli ďalej šíriť tento tanec po ČR i SR a bol tak ľahšie dostupný viacerým ženám.

Na lekciách Loona dance zažijete:
- TO, o čom sa tu nepíše
- TO, čo je skryté a nie je hneď vidieť
- TO, čo nemožno slovami dobre vyjadriť

Loona dance je:
zážitkový tanečný koncept alebo ho tiež možno nazvať tancom maternice (lona), tiež je tancom Luny alebo aj chrámovým  tancom. Počas tancovania je kladený veľký dôraz koncentrácie na svoju panvu (náš alchymický kotol, grál), na maternicu (ženské centrum sily, tvorivosti, inštinktívnej intuície), na svoje pocity (kontakt so srdcom) a prítomnosť (byť vedomím v tele, nie v hlave). Pomáhajú nám k tomu tanečné hry, jednoduché opakované pohyby - monopohyby, ktoré rozvíjajú pravú hemisféru, uvádzajú nás do relaxácie, pokoja, svojho stredu a smerujú nás k pozornosti do seba, svojho tela, k vnímaniu seba samej a svojich vnútorných pocitov, ktoré pri tanci prežívame. Tiež nás spája so svojím vnútorným vedením - intuíciou. Je to meditácia tancom.

Týmto tanečným konceptom posilňujeme a zvedomujeme fyzickú rovinu (svaly, telo), energetickú rovinu (životná sila) a uvoľňujeme či harmonizujeme rovinu emočnú / duševnú.

Rovina fyziologická:
tancom aktivujeme / oživujeme a uvoľňujeme celú panvovú oblasť a panvové dno, dochádza k jemnej masáži a stimulácii ženských orgánov, spriechodňujeme prívod krvi, hormónov a voľný tok energie, prekrvujeme, zahrievame a okysličujeme vaječníky.
Spevňujeme svoje nohy, podporíme cirkuláciu lymfy a celkovo žensky formujeme postavu.
Špirálovité a iné pohyby panvovej oblasti zlepšujú bolesti bedier, bedrovej a krížovej oblasti.

Rovina energetická a emočná:
celým tanečnom konceptom sa tiež prelína tanečná energetická vlna lunárneho / ženského cyklu, tj. panna, matka, čarodejnica, vedma - kvality, ktoré v sebe každá žena má. Je cyklický. Rozvíja tak vedome naše ženstvo, tj. možno ho prežiť vo všetkých jeho podobách - dynamike, vábení, jemnosti, hravosti, krehkosti, podpore, láske, zmyselnosti, vznešenosti, divokosti, sex- appealu, kreativite, sile, súcite a spolupatričnosti.
Loona dance uvoľňuje z bunkovej pamäti potlačené emócie, bloky do vedomia, aby mohli definitívne odísť a vďaka živej panvovej oblasti prináša radosť, silu, energiu, odvahu, vitalitu. Uzemňuje, posilňuje 1. a 2. čakru, čo je nápomocné v prípade pocitov strachu.

Prečo tanec maternice - lona?
Ak je naše telo chrám, potom maternica je jeho oltárom.

Tancom maternice, kontaktom so svojím telom, prežívaním rozvíjame svoje ženstvo a tiež posilňujeme kontakt so sebou, ženskou kolektívnou silou, ktorá nás dobíja a tiež je nevyhnutný pre zdravie ženských orgánov.

Ak chceme rozvíjať svoje ženstvo, treba začať od svojho základu, zdroja a tým je práve maternica.

Maternica je:
    - zásadne prepojená s našim ženstvom, ženskými kvalitami
    - ženským energetickým a sexuálnym centrom - ovplyvňuje našu sexualitu, je zdrojom sily, tvorby, kreativity a je tzv. pecou tela
    - tzv. emocionálna huba (psychosomatika) - z pohľadu Tao (M. Piontek) maternica do seba absorbuje naše emócie, ktoré neboli vedome prežité a boli potlačené a ukladajú sa práve v našej maternici. Sú to emócie týkajúce sa predovšetkým tém sexualita, všeobecné prijatie ženstva, materstvo, partnerské a rodinné vzťahy, traumatický pôrod.

Tieto nespracované emócie treba z maternice uvoľniť, inak môžu po dlhšej dobe  vyústiť do gynekologických ochorení ako sú časté zápaly, mykózy, cysty, myómy, infekcie, rakovina, a iné. Alebo do menštruačných problémov.

DÔLEŽITÁ JE PREVENTÍVNA STAROSTLIVOSŤ O SVOJU MATERNICU = MAŤ KONTAKT SO SVOJU MATERNICOU
Uvoľnenie týchto emócií nám navracia silu a život do našej maternice. Navracia nám vitalitu, radosť, tvorivosť, ženskosť. Je dôležité venovať svojej maternici pozornosť, pravidelne sa o ňu starať a očisťovať ju. Existujú rôzne techniky - napr. dychové, vizualizačné, telesné a energetické cvičenia, tanec a hlas. V lekcii Loona dance sa s týmto všetkým stretnete.

Prečo rozvíjať ženstvo? (články)

Loona dance je prežitkový tanečný koncept, ktorý:
- rozvíja a zvedomuje naše ženstvo, ženské kvality
- rozvíja pravú hemisféru, tvorivosť (schopnosť materializácie nápadov)
- rozvíja sebalásku v 3 pilieroch - sebavedomie, sebadôveru a sebaúctu
- dodáva veľa energie a sily, radosti zo života a ľahkosti
- pomáha dnešným ženám uzdraviť rôzne druhy vedomých i nevedomých zranení

    - pri pravidelnosti pomôže zmierniť až odstrániť: menštruačné ťažkosti, gynekologické problémy, problémy s otehotnením, bolesti bedrovej, krížovej oblasti, bedier
    - môže byť prevenciou pred rakovinou ženských orgánov alebo doplňujúcou aktivitou pri klasickej liečbe
    - vďaka stimulácii vnútorných orgánov je blahodarný pre zažívanie, podporuje peristaltiku (pohyb) čriev (zápchy)
    - je vhodný pre ženy, ktoré sa pripravujú na tehotenstvo alebo po pôrode na popôrodné depresie
    - spevňuje nielen panvové dno - zapája sa hlboký stabilizačný systém, upravuje celkové držanie tela a rozvíja ladnosť pohybov, chôdzu
    - prináša intenzívnejšie prežívanie pohlavného styku a zlepšenie partnerského a sexuálneho života

    Sprievodná hudba: starostlivo a vedome zvolená hudba nám pomáha prirodzene sa uvoľniť v pohybe a pocítiť svoje ženské kvality.

Tancujeme v štýle Orientu, Afriky, Havaja, pravohemisférového tanca a iných tanečných pohybov s prvkami primitívnej expresie. Súčasťou sú aj tanečné konštelácie, tanečné rituály, šamanské tance, tanec zámeru, tanec polarít, živlov, tanečné meditácie.
Pravohemisférový tanec - opakované pohyby pre rozvíjanie pravej hemisféry a upokojenie.
Primitívna expresia - rituálny tanec pre pocit ženskej spolupatričnosti, uzemnenia a radosti zo života.

Prepájame sa so sebou tiež skrze hlas, dych a vizualizáciu - meditáciu.
Je určený pre ženy bez rozdielu veku.“

Navštívte pravidelné tanečné lekcie na Slovensku u týchto lektoriek.